SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Sockerskål 9339032
nr 933 9032
Sockerskål
+ sockertång, silver, engelska stämplar. dia 11, 5, höjd: 9, 5, 17, 4 g. ca
Kondition: småbucklor
Utrop:
1.000 kr
Såld:
350 kr
söndag 21 december 2014
kl 18:15:52
16/12 16:55:58
300 kr
20/12 15:53:55
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver